ПМП "ЕнергоПрофіль"

Львів,
вул. Зелена, 149Б


(032) 245-89-09
(067) 158-09-91
Головна
 
Новини
 
Статті
 
Про компанію
 
Контакти
   

 

Товари та послуги
Стабілізатори напруги
   З подвійним перетворенням
   Релейні
   Сервоприводні
   Симісторні
   Тиристорні з ФІМ
   Трифазні
Акумуляторні системи
   Акумулятори AGM
   Акумулятори гелеві
   ББЖ Off-Line
   ББЖ On-Line
   ББЖ з AVR
   Зарядні пристрої
   Інвертори
Блоки живлення
   БЖ в кожусі
   БЖ модульні
Електростанції (електрогенератори)
   Автоматика (АВР, опції)
   Генератори бензинові
   Генератори газові
   Генератори дизельні
   Генератори стаціонарні
Електрофурнітура
   Електрофурнітура ABB
   Електрофурнітура SEZ
Захисні пристрої
   Автоматичні вимикачі
   Відсікачі напруги
   Обмежувачі перенапруг
   ПЗВ
   Реле контролю фаз
Зварювальне обладнання
   Генератори зварювальні
   Інвертори зварювальні
   Півавтомати зварювальні
Кабельно-провідникова продукція
   Кабелі силові
   Проводи силові
ПОСЛУГИ

Вам вимикають електроенергію?..

Чи можете Ви відмовитися від усіх ваших домашніх електроприладів? Дехто можливо скаже „так, запросто!”. Однак більшість людей обуриться – „А чому це я маю від них відмовлятися?!”... Але проблема в тому, що зазвичай Вас не питають, хочете Ви відмовлятися від свого звичного комфорту чи ні – в якийсь момент у вашому домі просто зникає електрика. З різних причин – аварійне вимкнення, зловмисні дії чи планові відключення за графіком (згадайте 90-ті...). І тоді всі Ваші електроприлади, які створювали Вам комфорт, перестають працювати. Добре, якщо електропостачання відновлять швидко (за пів-години чи годину). Але часто пошкодження в електричних мережах бувають складними, і їх ліквідація може тривати годинами і навіть днями (наприклад після буревіїв). Наслідки таких тривалих відключень бувають дуже неприємними – зіпсовані продукти в холодильнику, відсутність водопостачання та опалення у приватних будинках, пропущений футбольний матч чи улюблений серіал...

Як же ж боротися з такими „нештатними” ситуаціями? До більшості людей приходить ідея придбати бензиновий чи дизельний генератор. Дійсно, такі міні-електростанції можуть забезпечити аварійне електропостачання. Однак їх експлуатація породжує багато нових проблем – електрогенератори потребують періодичного кваліфікованого обслуговування, забезпечення паливом, організацію вентиляції та вібро-шумоізоляції, відведення відпрацьованих газів тощо. Крім того, більшість недорогих генераторів потрібно запускати та вмикати в домашню мережу вручну (і вимикати та „глушити” так само вручну). А що, якщо електрика зникла зимою вночі – необхідно виходити в холодний гараж заводити генератор, та й поспати спокійно вже не вдасться, бо неможна генератор лишати на всю ніч без нагляду... Або коли Вас немає вдома – хто запустить генератор?.. А в міських багатоквартирних будинках використання генераторів взагалі не можливе...

Однак існує альтернативне рішення – акумуляторна система аварійного електропостачання (АСАЕП). АСАЕП складається з акумуляторних батарей необхідної ємності, та інвертора відповідної потужності (0,5-10 кВА), який перетворює постійну напругу з акумуляторів (12В, 24В...96В) у змінну синусоїдальну напругу 220В/50Гц. Акумулятори заряджаються автоматично від зовнішньої електромережі. Залежно від ємності акумуляторних батарей можна забезпечити аварійне живлення окремих критичних систем (котлів, насосів, освітлення тощо) або цілого будинку протягом кількох годин чи навіть діб!

Переваги АСАЕП перед генераторами:
  • Не потребує палива та технічного обслуговування – один раз встановили, і забули. Термін експлуатації гелевих акумуляторів понад 10 років.
  • Автоматичне перемикання з зовнішньої лінії електропостачання (ЛЕП) на акумулятори при зникненні напруги в мережі, і автоматичне перемикання назад на зовнішню ЛЕП при відновленні електропостачання. Час перемикань менше 10 мс.
  • Стабілізація напруги зовнішього електропостачання в широких межах (120-300В). Захист від „стрибків”, високочастотних та імпульсних завад (мережевий фільтр).
  • Просте „нарощування” часу автономної роботи за допомогою додаткових акумуляторів (перспектива на майбутнє).
  • Відсутність вібрацій, шуму та шкідливих викидів.

АСАЕП можна використовувати також у зв'язці з електрогенератором – для забезпечення автономного електропостачання на тривалий період. В такому випадку електрогенератор необхідно буде заводити лише періодично для заряджання акумуляторів.

Розглянемо типовий приклад практичної конфігурації АСАЕП для аварійного живлення протягом 8 годин газового котла (110 ВА), насоса водопостачання (800 ВА), двох енергозберігаючих ламп (2*18 ВА), та рідкокристалічного телевізора (100 ВА). Очевидно, номінальна потужність інвертора має бути не меншою за сумарну потужність перерахованих приладів - 110+800+2*18+100 = 1046 ВА. Однак слід пам'ятати, що в момент старту насоси споживають потужність в 3-7 разів більшу за номінальну. Прийнявши (умовно) кратність стартової потужності насосів рівну 3, вирахуємо максимальну пускову потужність перерахованих вище приладів: 3*110+3*800+2*18+100 = 2866 ВА. Зрозуміло, що інвертор повинен забезпечити таку стартову потужність.
Врахуємо також те, що насос водопостачання працює періодично, і тому його усереднене споживання становить 40 ВА*год. Тоді сумарне споживання наших приладів 286 ВА*год (110+40+2*18+100). Оцінимо ємність 24-вольтової акумуляторної батареї, здатної забезпечити таке споживання протягом 8 годин:

(286*8)/(24*0,8) ~ 120 А*год

(тут 0,8 – усереднений коефіцієнт корисної дії АСАЕП).
Отже, для аварійного живлення протягом восьми годин котла, насоса водопостачання, аварійного світла та телевізора потрібен інвертор з пусковою потужністю 3кВА та два акумулятори 12В / 120Аг.

Слід зауважити, що час автономної роботи можна значно збільшити, застосувавши кімнатний термостат (терморегулятор), який блокуватиме роботу циркуляційного насоса в котлі при досягненні контрольної (комфортної) температури в приміщенні.

Grey
04.03.2009
Каталоги
 
Прайси

Нотатки
Чому для голих проводів допускається більший струм навантаження?
Вже майже місяць, із завидною регулярністю хтось намагається знайти в Гуглі відповідь на це питання. Нам стало шкода цю людину, бо очевидно відповіді вона так і не отримала. Тому доповідаємо: для голих (тобто неізольованих) проводів допускається більший струм навантаження, ніж для ізольованих тому, що неізольовані проводи краще охолоджуються. Адже при проходженні струму через провідник цей [...]
Замінюємо “дохлих китайців” на нових “українців”
Ми розпочинаємо програму утилізації китайських стабілізаторів напруги. Суть цієї програми в тому, що Ви утилізовуєте свій старий несправний (або й новий, але вже заздалегідь несправний) китайський стабілізатор напруги, а ми Вам продаємо нового вітчизняного стабілізатора аналогічної потужності зі знижкою 10%. Свого “китайця” Ви можете “утилізувати” самим витонченим способом: розчавити пресом, порізати лобзиком чи подарувати тещі… [...]
Всі нотатки та коментарі

Курс долараКурс євро

© 2008-2015 ТехноКлас, Львів
Powered by Shop-Script FREE


Rambler's Top100