ПМП "ЕнергоПрофіль"

Львів,
вул. Зелена, 149Б


(032) 245-89-09
(067) 158-09-91
Головна
 
Новини
 
Статті
 
Про компанію
 
Контакти
   

 

Товари та послуги
Стабілізатори напруги
   З подвійним перетворенням
   Релейні
   Сервоприводні
   Симісторні
   Тиристорні з ФІМ
   Трифазні
Акумуляторні системи
   Акумулятори AGM
   Акумулятори гелеві
   ББЖ Off-Line
   ББЖ On-Line
   ББЖ з AVR
   Зарядні пристрої
   Інвертори
Блоки живлення
   БЖ в кожусі
   БЖ модульні
Електростанції (електрогенератори)
   Автоматика (АВР, опції)
   Генератори бензинові
   Генератори газові
   Генератори дизельні
   Генератори стаціонарні
Електрофурнітура
   Електрофурнітура ABB
   Електрофурнітура SEZ
Захисні пристрої
   Автоматичні вимикачі
   Відсікачі напруги
   Обмежувачі перенапруг
   ПЗВ
   Реле контролю фаз
Зварювальне обладнання
   Генератори зварювальні
   Інвертори зварювальні
   Півавтомати зварювальні
Кабельно-провідникова продукція
   Кабелі силові
   Проводи силові
ПОСЛУГИ

Стабілізатори напруги для будинку

Якщо Ви зрештою вирішите встановити в своєму домі стабілізатор напруги, то перед Вами неминуче постане проблема вибору, адже в продажу доступна велика кількість стабілізаторів різного типу, ціни та якості. Тому давайте зараз розберемося з цим розмаїттям, щоб в майбутньому не довелося розчаровуватися через навиправдані сподівання, та не шкодувати за даремно витраченими грошима...

Потужність

Спочатку потрібно визначити потужність стабілізатора напруги. Для цього зовсім не обов’язково сумувати потужність всіх Ваших домашніх електроприладів, ділити її на відповідні коефіцієнти і т.п... Достатньо знати лише струм спрацювання автоматичного вимикача на вводі в оселю (номінал автомату). Помножте цей струм на 220В, і отримаєте потужність у вольт-амперах (ВА), яка Вам дозволена технічними умовами підключення до загальної електромережі. Потужність необхідного стабілізатора напруги повинна бути не меншою за цю „потужність підключення”. При цьому не потрібно робити запасу потужності стабілізатора на випадок низької напруги в зовнішній електромережі, оскільки доступна Вам потужність все-одно обмежується номіналом ввідного автомату.
Однак для того, щоб стабілізатор напруги не працював на межі своєї паспортної потужності, то краще все ж таки невеличкий запас потужності врахувати (в межах 20-30%).

Приклад: На вводі в оселю стоїть автомат на 25А. Тоді потужність стабілізатора напруги має бути не меншою за 25А*220В=5500ВА. А з врахуванням рекомендованого запасу слід вибирати потужність стабілізатора в межах 6,5-7кВА.

Також необхідно звернути увагу на робочий діапазон напруг стабілізатора – він повинен перекривати діапазон змін напруги у Вашій електромережі.

Типи стабілізаторів напруги

Найпоширеніший тип стабілізаторів напруги – ступеневі стабілізатори (релейні, симісторні та тиристорні) , в яких регулювання вихідної напруги відбувається перемиканням відповідних обмоток автотрансформатора. Це класичний метод регулювання напруги змінного струму, і стабілізатори, побудовані за цим принципом, доволі прості та надійні. Але при виборі таких стабілізаторів напруги для будинку слід враховувати деякі їх особливості.
По-перше, ступеневе регулювання напруги може спричинювати мерехкотіння ламп в освітлювальних приладах. Це явище зумовлене тим, що в моменти перемикання обмоток автотрансформатора напруга на виході стабілізатора змінюється "стрибком", від одного крайнього значення вихідного діапазону напруг до іншого. Розмір цього діапазону напруг називається "кроком регулювання", і в різних стабілізаторах напруги він може становити від 2В до 40В (в простіших (і дешевших) стабілізаторах крок регулювання більший, а в складніших і дорожчих - менший). Чим більший крок регулювання, тим помітнішими будуть мерехкотіння ламп (оскільки більше змінюватиметься їх яскравість). Однак чим меншим буде крок регулювання напруги, тим частіше стабілізатор перемикатиме обмотки автотрансформатора, щоб втримати вихідну напругу в заданому діапазоні. І тому при зменшенні кроку регулювання зростатиме частота мерехкотіння ламп, хоча їх яскравість при цьому змінюватиметься не так сильно, я при "широкому" кроку. Тому при виборі ступеневих стабілізаторів для живлення освітлювальних мереж слід враховувати індивідуальну чутливість мешканців будинку до мерехкотіння ламп, адже когось більше дратуватимуть різкі стрибки яскравості, а інших - ледь помітне по яскравості, але постійне "дрижання" світла. В більшості випадків обирають компромісний варіант з кроком регулювання 5-10В, коли яскравість ламп змінюється не надто різко і часто. Крім того, слід прийняти до уваги, що люмінесцентні лампи (так звані "економки") менш чутливі до коливань напруги, ніж класичні лампи розжарювання. Також менше мерехкотять галогенові лампи, які підключенні до електронного блока живлення ("електронного трансформатора" напруги). Тому при встановленні ступеневого стабілізатора напруги для живлення освітлювальної мережі будинку доречно буде й замінити прості лампи розжарювання на люмінесцентні - це дозволить не лише позбутися мерехкотіння світла, але й зменшить споживання електроенергії.
Іншою суттєвою особливістю ступеневих стабілізаторів напруги є спосіб перемикання обмоток автотрансформатора - електромеханічними реле або ж напівпровідниковими ключами (симісторами чи тиристорами). Важливо знати, що реле мають обмежений ресурс - від кількох десятків тисяч до мільйона перемикань, залежно від значення комутованих струмів (чим більше струмове навантаження - тим коротший ресурс). Натомість ресурс симісторів та тиристорів практично необмежений. Також електромеханічним реле властивий значно більший час перемикання порівняно з напівпровідниковими елементами (десятки мілісекунд у реле проти кількох мікросекунд у тиристорів та симісторів). Тому симісторні та тиристорні стабілізатори напруги надійніші та швидші за релейні.
Симісторні та тиристорні стабілізатори напруги відносяться до групи електронних стабілізаторів.

Сервоприводні (сервомоторні, електромеханічні, електродинамічні) стабілізатори регулюють напругу плавно і дуже точно (220В ± 1-3%), тому можуть використовуватися для живлення освітлювальних приладів у Вашому домі, та для всіх інших домашніх електроприладів. Але стабілізатори цього типу мають низьку швидкодію, і тому непридатні для використання в умовах частих різких стрибків напруги – вони просто не встигатимуть вчасно реагувати на такі стрибки. Тому сервомоторні стабілізатори напруги доцільно застосовувати для компенсації добових чи сезонних змін напруги в електромережі, якщо в ній відсутні (або бувають дуже рідко) різкі непередбачувані „стрибки” напруги. Також, в умовах частих стрибків напруги сервомоторні стабілізатори мають обмежену довговічність, бо з часом може стертися графітова щітка струмозйомника (яку втім доволі просто можна замінити на нову).

Ферорезонансні (феромагнітні) стабілізатори напруги мають високу точність та швидкодію, однак вони працюють у вузькому діапазоні вхідної напруги (185-255В) та значно спотворюють її форму. Саме через спотворення форми вихідної напруги такі стабілізатори не підходять для живлення приладів, які містять електродвигуни (насоси в системі водопостачання та в опалювальних котлах, компресори в холодильниках та кондиціонерах тощо). Також для феромагнітних стабілізаторів неприпустима робота з неповним навантаженням (вони в такому режимі перегріваються). Ці особливості не дозволяють використовувати ферорезонансні стабілізатори напруги для живлення більшості домашніх електроприладів. Однак і в широкому продажу стабілізатори такого типу практично не зустрічаються.

Тиристорні стабілізатори з ФІМ (фазо-імпульсною модуляцією) – це новий тип стабілізаторів з плавним регулюванням вихідної напруги. Такі стабілізатори дуже точні (±2В) та швидкі (час реакції менше 10 мс). Також вони працюють в широкому діапазоні вхідних напруг (115-295В), стійкі до перевантаження (на 20-60% від номінальної потужності, залежно від моделі) та перенапруги (до 450В). Всі ці особливості дозволяють безумовно рекомендувати тиристорні стабілізатори напруги з ФІМ для живлення всієї домашньої електромережі.

Стабілізатори з подвійним перетворенням (On-Line) – це практично „ідеальні” стабілізатори з широким діапазоном вхідної напруги (120-300В) та частоти, безінерційні та досить точні (220В ± 2%). Такі стабілізатори позбавляють вихідну напругу від будь-яких артефактів зовнішньої електромережі. Це єдиний тип стабілізаторів, які повністю нейтралізують завади, спричинені роботою зварювального апарту. Однозначно, стабілізатори напруги цього типу можуть бути використані для живлення цілого будинку чи квартири, однак їх високі експлуатаційні властивості надлишкові для більшості домашніх електроприладів. До того ж відносно висока вартість стабілізаторів напуги з подвійним перетворенням робить їх недоступними для більшості домашніх користувачів.

Grey

02.04.2009
доповнено 17.12.2011

Каталоги
 
Прайси

Нотатки
Чому для голих проводів допускається більший струм навантаження?
Вже майже місяць, із завидною регулярністю хтось намагається знайти в Гуглі відповідь на це питання. Нам стало шкода цю людину, бо очевидно відповіді вона так і не отримала. Тому доповідаємо: для голих (тобто неізольованих) проводів допускається більший струм навантаження, ніж для ізольованих тому, що неізольовані проводи краще охолоджуються. Адже при проходженні струму через провідник цей [...]
Замінюємо “дохлих китайців” на нових “українців”
Ми розпочинаємо програму утилізації китайських стабілізаторів напруги. Суть цієї програми в тому, що Ви утилізовуєте свій старий несправний (або й новий, але вже заздалегідь несправний) китайський стабілізатор напруги, а ми Вам продаємо нового вітчизняного стабілізатора аналогічної потужності зі знижкою 10%. Свого “китайця” Ви можете “утилізувати” самим витонченим способом: розчавити пресом, порізати лобзиком чи подарувати тещі… [...]
Всі нотатки та коментарі

Курс долараКурс євро

© 2008-2015 ТехноКлас, Львів
Powered by Shop-Script FREE


Rambler's Top100