ПМП "ЕнергоПрофіль"

Львів,
вул. Зелена, 149Б


(032) 245-89-09
(067) 158-09-91
Головна
 
Новини
 
Статті
 
Про компанію
 
Контакти
   

 

Товари та послуги
Стабілізатори напруги
   З подвійним перетворенням
   Релейні
   Сервоприводні
   Симісторні
   Тиристорні з ФІМ
   Трифазні
Акумуляторні системи
   Акумулятори AGM
   Акумулятори гелеві
   ББЖ Off-Line
   ББЖ On-Line
   ББЖ з AVR
   Зарядні пристрої
   Інвертори
Блоки живлення
   БЖ в кожусі
   БЖ модульні
Електростанції (електрогенератори)
   Автоматика (АВР, опції)
   Генератори бензинові
   Генератори газові
   Генератори дизельні
   Генератори стаціонарні
Електрофурнітура
   Електрофурнітура ABB
   Електрофурнітура SEZ
Захисні пристрої
   Автоматичні вимикачі
   Відсікачі напруги
   Обмежувачі перенапруг
   ПЗВ
   Реле контролю фаз
Зварювальне обладнання
   Генератори зварювальні
   Інвертори зварювальні
   Півавтомати зварювальні
Кабельно-провідникова продукція
   Кабелі силові
   Проводи силові
ПОСЛУГИ

Особливості AGM та гелевих акумуляторів

AGM та гелеві акумулятори – це по суті ті ж самі старі, добре відомі свинцево-кислотні акумулятори, але вдосконалені протягом 150 років з часу їх винайдення французьким вченим Гастоном Планте у 1859 році. Саме свинцево-кислотні акумулятори використовуються практично в кожному автомобілі (стартерні АКБ).

Основна відмінність AGM та гелевих акумуляторів від класичної будови (з рідким електролітом) полягає в структурі та консистенції електроліту.

Абревіатура AGM означає "Absorbed in Glass Mat", тобто в цій технології електроліт абсорбований в сепараторах (матах) зі скловолокна, розміщених між електродами (пластинами). Такий сепаратор являє собою пористу структуру, в якій рідкий електроліт утримується капілярними силами. Гази, які виділяються при експлуатації акумулятора (водень та кисень), затримуються в порах сепаратора та рекомбінують з утворенням води, яка повертається назад в електроліт. Завдяки ефективній рекомбінації газів AGM-акумулятори герметизовані та не потребують обслуговування протягом всього терміну служби. Також AGM-акумулятори безпечні при пошкодженні корпусу, адже для них відсутній ризик витікання електроліту.
AGM-акумулятори стійкі до циклічних глибоких розрядів (понад 600 циклів при глибині розряду 70-80%), вирізняються меншим зниженням ємності при низьких температурах експлуатації порівняно з традиційними свинцево-кислотними (автомобільними), мають низький саморозряд (2-3% за місяць). Термін служби AGM-акумуляторів – 5-10 років.

У гелевих акумуляторах (позначаються скороченням GEL) до електроліту додають спеціальний загущувач на основі силікагелю (SiO2), в результаті чого електроліт стає густим (желеподібним). Завдяки такій густій консистенції електроліту гелеві акумулятори можна транспортувати та експлуатувати в будь-якому положенні (відсутній ризик витікання електроліту). Також в гелевому електроліті ефективніше протікають процеси рекомбінації газів, завдяки чому гелеві акумулятори теж герметизовані та не потребують обслуговування, як і акумулятори за технологією AGM. Порівняно з AGM-акумуляторами, гелеві мають ще вищу стійкість до циклічних глибоких розрядів (понад 1000 циклів при глибині розряду 80%), але вони дещо чутливіші до низьких та високих температур (однак зберігають свою ємність при низьких температурах значно краще, ніж класичні свинцево-кислотні з рідким електролітом). Також гелеві акумулятори чутливіші до перезаряду (порівняно з AGM), тому зарядний пристрій для них повинен точно контролювати зарядну напругу та струм, а в деяких випадках ще й температуру (що забезпечують лише мікропроцесорні контроллери заряду). Разом з тим, гелеві акумулятори мають найбільший термін служби (10-20 років) при дотриманні нормальних умов експлуатації.

Для порівняння, термін служби традиційних автомобільних акумуляторів – 2-5 років. Глибокі розряди для них взагалі неприпустимі, бо після кожного глибокого розряду початкова ємність вже не відновлюється (внаслідок незворотніх електрохімічних процесів). При низьких температурах ємність авто-акумуляторів зменшується в кілька разів, а в розряджених акумуляторах електроліт на морозі може взагалі замерзнути в лід, і розширюючись може механічно зруйнувати акумулятор... Автомобільні акумулятори не призначені для експлуатації в приміщеннях, тому вони як правило не герметизовані, і під час роботи та особливо при заряджанні виділяють шкідливі гази та випари. Остання обставина не дозволяє застосовувати авто-акумулятори в житлових приміщеннях, а також у виробничих приміщеннях з недостатньою вентиляцією.

Звичайно, попри свої очевидні переваги, AGM та гелеві акумулятори теж мають деякі недоліки: скорочення терміну служби при експлуатації у високих температурах (понад 25°С), високі вимоги до стабільності заряджаючої напруги (точність не менше ±1%), неприпустимість перезаряду, а також відносно висока вартість (порівняно з авто-акумуляторами, наприклад).

Однак в системах аварійного електропостачання використання гелевих та AGM-акумуляторів економічно виправдане, оскільки відносно висока їхня початкова вартість компенсується тривалим терміном служби, а також відсутністю будь-яких поточних експлуатаційних витрат та обслуговування.

Grey
22.04.2009

Лінки по темі:

Герметизированные свинцово-кислотные аккумуляторы
Автомобильный аккумулятор
Типы аккумуляторов

Каталоги
 
Прайси

Нотатки
Чому для голих проводів допускається більший струм навантаження?
Вже майже місяць, із завидною регулярністю хтось намагається знайти в Гуглі відповідь на це питання. Нам стало шкода цю людину, бо очевидно відповіді вона так і не отримала. Тому доповідаємо: для голих (тобто неізольованих) проводів допускається більший струм навантаження, ніж для ізольованих тому, що неізольовані проводи краще охолоджуються. Адже при проходженні струму через провідник цей [...]
Замінюємо “дохлих китайців” на нових “українців”
Ми розпочинаємо програму утилізації китайських стабілізаторів напруги. Суть цієї програми в тому, що Ви утилізовуєте свій старий несправний (або й новий, але вже заздалегідь несправний) китайський стабілізатор напруги, а ми Вам продаємо нового вітчизняного стабілізатора аналогічної потужності зі знижкою 10%. Свого “китайця” Ви можете “утилізувати” самим витонченим способом: розчавити пресом, порізати лобзиком чи подарувати тещі… [...]
Всі нотатки та коментарі

Курс долараКурс євро

© 2008-2015 ТехноКлас, Львів
Powered by Shop-Script FREE


Rambler's Top100